Hakkımızda

Memnuniyet garantili “Rengarenk” bir işletme

Bir alışveriş merkezi’nde Black Jack isminde küçük bir tezgahla sosisli sandviç yaparak Bodrum’da iş hayatına adım atan Lokman Yüksel, şimdi yanında onlarca personel istihdam eden, Bodrum’un en temiz denizine sahip Yahşi sahilinde dev bir işletmeyle gece gündüz demeden, müşteri memnuniyetinin en yüksek mekanının sahibi. Adeta bir başarı hikayesi olarak karşımıza çıkan Rengarenk Beach’in hikayesini gelin hep birlikte öğrenelim.
“Yaklaşık 4 sene önce 8 masa ile Yahşi Sahili’nde küçücük bir işletme olarak işe başladım. O dönem Bitez Dondurma’nın bayiliğini alarak geldiğim Yahşi’de sadece dondurma, waffle, çay kahve satan küçük işletmemizde bugün olduğu gibi ailem ile birlikte çalışmaya başladık. Açıldığımızda Dondurma almaya gelenler ile başlayan serüvenimizde, çayımız dondurmanın da önüne geçti. Bir anda Tüm Yahşi Sahiline adeta çay servisi yapmaya başladık. Tüm gün taze demli çayımız vardı. Sonrasında şuanda bulunduğumuz mekana doğru geldik. Buranın en önemi avantajı, önünde kendine ait sahilinin de olmasıydı. Ufak ufak düzenlemelerle başladık. Tabi büyümek kolay değil. riskleri de beraberinde getiriyor. Mesela bu mekana geldiğimizde elimizde avucumuzda olanı yatırmıştık. Dekorasyonumuz masalarımız yoktu. Marangoz olan babam Nami Yüksel ile birlikte Bodrum’un tüm ikinci el eşya satan yerlerini gezdik. Ne kadar eski ve hurdaya çıkmış kanepe koltuk sehpa masa varsa topladık. Babam hepsini şu anki haline getirdi. Döşemelerini yaptırınca, bir anda mekanımız çok başka bir keyif alanı oldu. Şu anda 380 sandalye, oturma grupları ve sahilde bulunan 120 şezlong ve şemsiyelerimizle, Yaşi’de misafirlerimize keyif veriyoruz.”
Tamamen bir aile işletmesi olarak, müşterilerine sıcak, sevecen ve samimi yaklaşan Yüksel Ailesi içerisinde görev dağılımı yapılmış. İşinin başında her şeye haki olan Lokman Bey, tüm işletmeden sorumlu. Adeta joker gibi çalışan Lokman Yüksel, personelin yetmediği durumlarda garson, aksaklık ve arızalar olduğu durumlarda tamirci, müşteri ile sohbet ederken işletmeci, personel maaşı öderken de Patron oluyor. Ailenin küçük kızı Tuğba yüksel ağırlıkla kasadan ve siparişlerden sorumlu. Anne Sevgi Hanım, mutfakta harikalar yaratıyor. Patlıcanlı gözlemesi, kısa sürede Sevgi Hanım’ın mekanın en ünlü insanı yapmış. Zira bugüne kadar kimsenin denemediğini gerçekleştiren Sevgi Yüksel, sunduğu lezzetli yiyeceklerle müşterilerin gönlüne giden yolu çoktan keşfetmiş. Baba Nami Bey de işletmeye yardımcı. İşlerinden vakit bulduğu her anında eşi ve çocuklarına yardım için Rengarenk Beach’de alıyor soluğu.
Rengarenk Beach konsept olarak geniş bir mekan. Gündüzleri plaj, akşam üzeri saatlerinde çay kahve içebileceğiniz, nargile servisinin yapıldığı, Bodrum’un en doğal dondurması olan Bitez Dondurmasının satıldığı, Bodrum’un en lezzetli ve en hafif Waffle’ını yiyebileceğiniz Rengarenk, bu sene itibari ile Rengarenk Apart olarak da hizmet vermeye başladı. 6 tanesi 1+1 apartlardan oluşan toplam 13 Oda kapasiteli Rengarenk Apartlar ile konaklama hizmeti de veren Rengarenk Beach’in sahibi Lokman Yüksel, 4 senede böylesi hızla büyüme ve gelişmelerinin en temel nedeninin koşulsuz müşteri memnuniyeti olduğunu her fırsatta dile getiriyor.